علت استفاده از vpn | چرا نیاز دارم تا از یک وی پی ان استفاده کنم ؟

وی پی ان ها یا شبکه های خصوصی مجازی در فرم های گوناگونی وجود دارند . یک شبکه خصوصی مجازی به شکلی است که چند کامپیوتر از طریق یک روتر به اینترنت متصل هستند و اطلاعات انها به اینترنت باز منتقل نمی شود . در مقاله زیر برای شما دوستان و مخاطبین محترم به طور کامل توضیح می دهیم که چرا این روزها همه نیاز دارند تا از یک وی پی ان استفاده کنند و علت استفاده از vpn در دنیای اینترنت امروز چیست.

بسیاری از دانشگاه ها و مدارس از شبکه های اینترنت محلی استفاده می کنند تا فایل ها را تنها با دانش اموزان خود به شاتراک بگذارند و شرکت ها نیز برای حفاظت از اطلاعات خود از سوی هکرها ممکن است از انها استفاده کنند .

به طور خلاصه انکه یک شبکه اینترنت محلی چند دستگاه را با سیم و روتر به هم وصل کرده و با یک وایرفال اطلاعات انها را از شر جاسوس ها و هکرها در امان نگه می دارد .
یک وی پی ان اما از طریق کدگذاری این کار را انجام می دهد. یک دسته از کامپیوترها از طریق سیم های مجازی به هم متصل هستند تا اطلاعات خود را به اشتراک بگذارند و انها را از هکرها و جاسوس ها در امان نگه دارند .

استفاده از vpn برای مصرف کننده ها و برای شرکت ها

دو نوع عمده از vpn وجود دارد : یکی برای افراد و دیگری برای شرکت ها . وی پی ان ها مخصوص شرکت ها توسط کمپانی ها بزرگ و دانشگاهها برای اشتراک گذاری امن اطلاعات از راه دور استفاده می شود . بعضی شرکت ها قوانینی دارند که افرادی که از راه دور برای انها فعالیت می کنند همیشه باید از وی پی ان استفاده کنند . اطلاعات حساس تنها در اختیار افراد دارای مجوز قرار می گیرد .

مصرف کننده های وی پی ان اما دلایل گوناگونی دارند . این شبکه ها هیچ گاه اعضا را به هم متصل نمی کنند. به جای ان مصرف کنندگان پولی برای متصل کردن انها به سرورهای مختلف جغرافیایی می پردازند . این شبکه ها از طریق کدگذاری ارتباطی را بین کامپیوتر یا موبایل انها و سرور برقرار می کند . ارتباط بین دستگاه کاربر و سرور رمزگذاری شده است و زمانی به اینترنت ازاد خارج می شود که به سرور متصل شود . این گونه محل کاربر جایی است که به سرور متصل شده اند و نه مکان واقعی انها .

استفاده از vpn

دلایل گوناگون استفاده از vpn وی پی ان

هنگامی که ارتباط بین کاربر و سرور کدگذاری شده است ، دولت یا شبکه ارائه دهنده وای فای نمی تواند اطلاعات ارسالی شما را انالیز و ردگیری کند .
وب سایت ها و سرورها که توسط کاربر استفاده می شوند ، نمی توانند ای پی کاربر را مشاهده کنند و به همین علت کمتر قادر خواهند بود تا محل کاربر یا هویت را تشخیص دهند . این حریم شخصی را افزایش می دهد . در زیر علت استفاده از vpn را موردی می خوانیم.

سانسور در شبکه یا توسط دولت

شبکه های محلی یا دولت می توانند محدودیت هایی را برای استفاده از اینترنت را اعمال کنند مثلا سایت های غیر اخلاقی یا قمار ، سایت های خبری یا حتی رسانه های اجتماعی را محدود و فیلتر کنند .
یک وی پی ان این موانع را دور زده و شما را به انها متصل می کند . انها چون نمی توانند بسته های دیتا را قطع کنند یا روی انها نظارت کنند قادر به اعمال سانسور نیز نخواهند بود .

جاری شدن محتوای قانونی

گاهی اوقات شما در صفحه ای با این پیام مواجه می شوید که ” این محتوا در محل شما در دسترس نیست” و این اتفاق در هنگام سفر ممکن است برای شما پیش بیاید . از طریق وی پی ان به راحتی لوکیشن خود را تغییر داده و از سرویس ها مختلف به اینترنت متصل شوید و لذت ببرید .

شبکه های با ساختار ضعیف

حتی زمانی که حاکمیت دسترسی شما را محدود نکرده باشد گاهی اوقات شبکه وای فای متصل به ان برای اتصال به برخی سایت ها و اجرای برخی اپ ها ضعیف عمل می کند . با وی پی ان به راحتی می توانید این مشکل را برطرف کنید و دیگر نگران ساختار ضعیف شبکه نباشید .

استفاده از vpn برای کسانی که دائم در سفر هستند جذاب است

برای کسی که مدام در حال سفر و تغییر محل است و در کشورهای مختلف با اینترنت ضعیف تر و سانسور مواجه می شود یک وی پی ان راه حل مناسبی است . هر کسی برای علتی از وی پی ان استفاده می کند . برای بعضی ها استفاده از سرویس های مختلف از حریم خصوصی در اینترنت هنگام استفاده از اینترنت در هتل ها و فرودگاه ها مهم تر است .

بیشتر بخوانید: آیفون و آیپد را جیلبریک کنیم یا نه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *