مزایای وی پی ان برای افزایش امنیت اینترنت شما چیست؟

تامین امنیت حریم شخصی انلاین امروزه یک چالش جدی است . مشکل به مفهموم حق دسترسی ازاد به اطلاعات و نگه داری انان در اینترنت برمی گردد. واقعیت این است که شما و کامپیوترتان مدام در حال رصد شدن و مانیتورینگ هستید . بیشتر این کنترل ها خطرناک نیست اما اگر برایتان مهم است می توانید با کارهایی امنیت حریم شخصی خود را افزایش دهید . در مقاله زیر در مورد این موضوع سخن می گوییم که مزایای وی پی ان چیست و چگونه یک وی پی ان امنیت اینترنت شما را بالا می برد ؟ با ما همراه شوید.

برای مثال ISP شما همیشه اطلاعات هاست وب شما ، ای پی شما و لوکیشن شما رهگیری می کند که اطلاعاتی غیر شخصی در نظر گرفته شده است . از سوی دیگر اما بسیاری از موارد خطرناک مانند هکرها یا ویروس ها و گاهی اوقات دولت به دنبال اطلاعات شما هستند .

برای یک فرد عادی فهمیدن منطق و دلیل مجرم ها سایبری دشوار است اما واقعا چند انگیزه ابتدایی وجود دارد . یک انگیزه پول است و دیگری نیز تمایل به ایجاد هرج و مرج است . اینترنت موضوعات را به سطحی دیگر می برد . اینترنت اجازه می دهد تا به اطلاعات بی شماری از زندگی های مردم ، حساب های مالی انها ، مکان انها و دیگر اموالشان دسترسی پیدا کنیم و این وسوسه بزرگی را برای مجرمان و کلاه برداران ایجاد می کند .

مزایای استفاده از vpn

کمپانی های بزرگ دپارتمان های ای تی مجزا برای خود دارند و دارای متخصصین حرفه ای می باشد که از اخرین تکنولوژی های امنیت فضای سایبر استفاده می کنند تا از در مقابل تهدیدات و خطرات در حال رشد این فضا از خود محافظت کنند .

کمپانی های کوچک معمولا توان چنین هزینه هایی را ندارند و برای همین برای مجرمان سایبری طعمه مناسبی هستند . بر اساس امارها ۵۰ درصد حملات سایبری به شرکت های کوچک انجام می شود که کم هم نمی باشد . در گزارش ها درباره امنیت در برابر خطرات اینترنتی ، تخمین زده می شود که از هر ۱۴شرکت تجاری کوچک ، یکی در معرض خطر هک شدن قرار دارد.

چرا مجرمان سایبری به تجارت های کوچک حمله می کنند ؟

دلایل گوناگونی برای حمله مجرمان سایبری به تجارت ها و شرکت های کوچک وجود دارد . در زیر چند مورد از انها امده است که باید صاحبان این تجارت ها نسبت به انها مواظبت کنند :

  • نبود دپارتمان ای تی
  • بودجه مالی محدود برای پیشرفت های ای تی
  • شبکه ها و سیستم های بدون محافظت و مراقبت نشده
  • استفاده از فضای ابری
  • استفاده از نرم افزارها ، وبسایت ها ، SaaS و PaaS های غیر قانونی
  • حجم وسیع اطلاعات

مزایای استفاده از وی پی ان

محافظت از خطرات بالقوه به دو صورت وجود دارد : عمومی و ویژه . تهدید های رایج ، حمله های عمومی هستند که هر گونه وسیله نفوذپذیر و اسیب پذیر متصل به اینترنت را تحت تاثیر قرار می دهد . تهدیدات ویژه ان حمله هایی هستند که به یک شبکه یا شرکت ویژه حمله می کنند . اینها می توانند منجر به خرابی تجارت و از دست رفتن اطلاعات شوند . برای محافظت از فضای سایبری خود ، افراد متخصص معمولا استفاده از VPN را توصیه می کنند .

وی پی ان (VPN) چیست ؟

شبکه های خصوصی مجازی یا وی پی ان ها برای مدت هاست که به عنوان شبکه های سرویس دهنده شناخته شده اند . افراد از انها زمانی استفاده می کنند که دور از شرکت فعالیت دارند و می خواهند از مکان های دور به اطلاعات شرکت دست پیدا کنند . اطلاعات دقیق تر در مقاله ی ” VPN چیست ” گفته شد.

وی پی ان به عنوان ابزاری مشهور برای افزایش ایمنی شناخته شده است . افرادی که به طور متناوب به سفر می روند می توانند از راه دور به اطلاعات دست پیدا کنند و هم چنان مفید باشند و کار خود را انجام دهند .

زمانی که شما به اینترنت متصل می شوید ، اطلاعات شما و کامپیوتر برای افراد بیرونی قابل مشاهده خواهد بود و انها می توانند اطلاعات شما را بدزدند و به کامپیوتر شما دسترسی پیدا کنند . اطلاعات شما می تواند به دیگران فروخته شود ، برای بلاک دسترسی شما به وبسایت ها استفاده شود و یا لوکیشن و مکان شما را مشخص کند .

مزایای وی پی ان چیست 12

زمانی که از امن ترین و پیشرفته ترین روش های امنیت ای تی استفاده می کنید ، به مشتریان خود سطح بالاتری از امنیت را ارائه می دهید . در سطح پایه این که وی پی ان به معنای اتصال خصوصی به اینترنت است .

شما از طریق استفاده از وی پی ان کاری می کنید که هیچ کس نتواند به اتصال شما ورود کند . این نوع اتصال شما را از ناشناخته ها محافظت می کند و شما را در برابر چیزهایی مانند ویروس ها و هکرها و سانسورها ایمن می کند و فقط شما و شما می توانید به کامپیوترتان متصل شوید.

با پیشرفت تکنولوژی آینده خوبی در انتظار این تکنولوژی یعنی وی پی ان است برای مثال تعدادی از این موارد در این مقاله پیش بینی شده اند.

سرویس وی پی ان برای تجارت های کوچک

استفاده از وی پی ان در اغاز بسیار سخت بود . به دانش زیادی نیاز داشت و برای همگان نیز در دسترس نبود . وی پی ان هم اکنون یک محصول تجاری در دسترس می باشد و در فرم های گوناگون گسترش یافته است .

اگاهانه انتخاب کنید . وی پی ان های رایگان به نظرخوب هستند اما ممکن است اسیب هم به همراه داشته باشند . شاید شما فکر کنید که از اطلاعات خود مراقبت می کنید اما اگر وی پی ان های رایگان اطلاعات شما را جمع می کنند پس شما در معرض خطر بزرگی هستید چون اطلاعات شما ممکن است دزیده شود یا حتی به شخصی دیگر فروخته شود .

اولین سوال و نگرانی درباره وی پی ان این است که چه اتفاقی خواهد افتاد اگر وی پی ان ها کار نکنند . این چیزی نادر نیست چون دلایل زیادی برای ان وجود دارد . کاربرهای حرفه ای می توانند از وسایل خود با روش های مختلفی محافظت کنند برای مثال انها می توانند مسیرهای TCP/IP را تغییر دهند . مشکل دیگر ترواش و نشت اطلاعات از DNS می باشد . هر چند این چنین مشکل هایی توسط متخصص های وی پی ان برطرف می شود .

در مورد امنیت اینترنت خود حساس باشید و مطالعه کنید . همه مالک های تجارت کوچک باید از یک وی پی ان برای محافظت مطمئن اطلاعات ،شبکه و اینترنت خود استفاده کنند.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *