استفاده از وی پی ان ها برای محافظت از حریم خود در سال ۲۰۱۹

وقت ان رسیده که از وی پی ان استفاده کنید و از اینجا می توانید شروع کنید. اگر تنها یک کار برای محافظت از حریم شخصی خود در سال ۲۰۱۹ باید انجام دهید ، استفاده از وی پی ان می باشد . وی پی ان ها تکنولوژی با چند دهه قدمت است که زمانی بیشتر توسط کمپانی های بزرگ استفاده می شد تا کارکنانش به اینترنت حریم دار خود دست یابند .

یک دهه پیش وی پی ان مورد استفاده اشخاص عادی قرار گرفت تا به بتوانند به سایت های محدودیت دار دسترسی یابند که در همه جا قابل دسترس نبودند . چون مسائل مربوط به حریم شخصی در چند سال اخیر مورد توجه قرار گرفته است ، وی پی ان ها شروع به اداپته شدن نسبت به کاربران هرروزه کردند .

تکنیک های پشت نحوه کارکرد یک وی پی ان پیچیده هستند . به طور ساده می توان گفت وی پی ان دیتای شبکه شما را کدگذاری می کند تا دیگر افراد روی وای فای جمعی نتوانند شما را رهگیری و ردیابی کنند . وی پی ان همه ترافیک کدگذاری شده شما را در مسیری امن به سروری امن می فرستد پیش از ان که ان را به وبسایتی می فرستد که شما می خواهید به ان دسترسی پیدا کنید .

شیوه های امنیتی در سال ۲۰۱۹

با این کار وبسایت ها و سرویس ها نمی توانند ای پی شما را ببینند و لوکیشن شما نیز مشخص نمی شود . انها تنها لوکیشن سرور VPN شما را می بینند . این یعنی اطلاعات شما از چشمان جاسوس محافظت می شود .

کارکرد وی پی ان این است که حریم شخصی شما را از ای اس پی محافظت می کند که می تواند به طور قانونی فعالیت های وب شما را ثبت کند و تاریخچه وب شما را به تبلیغ کنندگان و سازمان هایی که دنبال اطلاعات شما هستند بفروشد . چرا حالا که پول می دهید می گذارید انها اطلاعات شما را بفروشند ؟ با استفاده از یک وی پی ان می توانید مانع ان شوید که ISP بفهمد شما در حالت انلاین کجا می روید و چه می کنید.

VPN ها هم چنین می توانند شبکه های وای فای جمعی مانند شبکه های موجود در کافی شاپ ها را بسیار امن تر کنند . استفاده از وی پی ان ، کار رهگیری فعالیت وب شما را برای هکر ها و دزدها سخت تر می کند . برای همین است که همه ژورنالیست ها از وی پی ان استفاده می کنند . وی پی ان هم چنین توسط افرادی که در کشورهای دارای محدودیت دسترسی به اینترنت ازادتر هستند و سانسور می شوند مانند چین استفاده می شود .

VPN ها هم محدودیت های خود را دارند

همانگونه که محبوبیت VPN ها در میان کاربرها افزایش می یابد از همانسو شایعات و افسانه ها پیرامون ان نیز افزایش می یابد . وی پی ان ها میزانی از امنیت را برای شما فراهم می کنند اما معجزه و جادو نمی کنند . یک وی پی ان تنها نمی تواند فعالیت انلاین شما را به طور کامل پاک و مخفی می کند . حتی اگر از وی پی ان نیز استفاده کنید زمانی که شما در یک سایت وارد (LOG IN) شوید ان وبسایت قادر به رهگیری شماست . برای مثال زمانی که شما وارد اکانت گوگل خود شوید ، گوگل می تواند شما را رهگیری کند حتی اگر شما از وی پی ان استفاده کنید . این موضوع برای شبکه های اجتماعی ، وبسایت های خرید و سایت های مالی نیز صادق است .

و اگر چه VPN ادرس ای پی واقعی شما را از وبسایتی که داخل ان نمی شوید مخفی می کند ، خود ارائه دهنده وی پی ان باید ای پی واقعی شما را بداند . ارائه دهنده وی پی ان هم چنین احتمالا نام و ادرس شما را بر اساس اطلاعات پرداخت شما می داند . در تئوری این اطلاعات در صورت تمایل یا اجبار اژانس های دولتی می تواند شناسایی شود .

برای همین است که ارائه دهنده وی پی ان no logs را در نظر می گیرد. این یعنی وی پی ان لوگ های ادرس واقعی شما را نگه نمی دارد . با این کار وی پی ان حتی در صورت درخواست دادگاه برای دادن اطلاعات شما نمی تواند این کار را انجام دهد چون لوگ های شما را ثبت نکرده است .

اری ، وی پی ان ها ارزش هزینه و پرداخت پول را دارند

سرویس های رایگان زیادی وجود دارد اما من به طور شدید به شما توصیه می کنم از انها اجنتاب کنید . اساس وی پی ان بر اعتماد است. وقتی وی پی ان می گوید که لوگ های شما را نگه نمی کند نمی توانید ان را اثبات کنید و فقط می توانید به ان اعتماد کنید .

وی پی ان های مجانی به خاطر رضای خدا پول پهنای باند و سرورهایشان را نمی دهند . شما پول ان را با تاریخچه اینترنت خود می پردازید . افرادی که مثلا از وی پی ان رایگان فیس بوک با نام Onava استفاده می کنند همه ترافیک وب خود را برای فیس بوک می فرستند و کمپانی انها را برای دیتای خود تحلیل می کند .

همه وی پی ان های رایگان غیرقابل اعتماد نیستند اما اگر شما حریم خصوصی با امنیت بالا می خواهید ارزش دارد که برای یک وی پی ان معتبر پول بپردازید .

قیمت های پرداختی برای وی پی ان ها بستگی به طرح شما و کمپانی شما دارد . انها دارای خدمات عضویتی هستند و ماهانه پول می گیرند مانند کاری که شما با نتفلیکس می کنید . بعضی از انها سالانه پول می گیرند که برای خیلی ها بهتر است . در کل انتطار داشته باشید ماهانه ۳ تا ۱۰ دلار در یک ماه برای سرویس ماهانه و برای یک سال در صورت سرویس سالانه ۳۰ تا ۸۰ دلار بپردازید .

اما اگر در ایران هستید ، خرید وی پی ان از فیت نت را پیشنهاد می کنیم که قیمت به مراتب ارزان تری نیز دارد و دلیل ارزان بودن ، بی کیفیتی سرویس ها نیست که در مقاله ی ” خرید VPN ارزان “، دلیل فروش با قیمت پایین را گفته اند.

از کدام سرویس وی پی ان باید استفاده کنید ؟

من به شما توصیه می کنم پیش از دانستن قوانین انها و خط مشی انها برای استفاده از انها ثبت نام نکنید . یکی از وی پی ان های مشهور و امن Private Internet Access می باشد . این به خاطر این است که انها واقعا هیچ لوگ از افراد را نگه می دارند و این موضوع دوبار در دادگاه ثابت شده است .

NordVPN یکی دیگر از سرویس های مطرح و مناسب و عالی است . علاوه بر خط مشی no log افراد می توانند پول خود را از طریق کریپتوکارنسی ها بپردازند . در اخر ، StrongVPN یکی دیگر از سرویس های مطرح VPN است که باز هم از خط مشی no log پیروی می کند.

VPN های دیگری نیز با خط مشی no logs نیز وجود دارند . به شما توصیه می کنم پیش از تصمیم گیری به خوبی تحقیق کنید . اما چیزی که مهم است این است که با رواج هک و دزدی اطلاعات ، پرداخت پول بهترین راه حل برای سال جدید است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *