۵ اشتباه و سوء تفاهم رایج درباره وی پی ان vpn

داشتن وی پی ان برای دسترسی به اینترنت کامل بدون فضولی سازمان ها روی شما چیزی ضروری است . اما یک اینترنت بدون نظارت چیزی نیست که دولت ها از شهروندان نظارت دارند . انها چگونه شما را بررسی می کنند اگر نتوانند کارهای شما را مشاهده کنند؟

ISP ها برای شکار اطلاعات خصوصی شما بسیار تلاش و سرمایه گذاری می کنند و به همین خاطر جای تعجبی نیست که شایعات و اشتباهاتی پیرامون وی پی ان ها وجود دارد . ما نمی گوییم که دولت ها و ISP ها این پنج شایعه و افسانه را درست کرده اند . البته انها هم هیچ دلیلی بر رد این حرف ندارند .

اگر چیزی برای مخفی کردن ندارم پس احتیاجی هم به وی پی ان ندارم

چه اهمیتی دارد که دولت ایمیل های مرا بخواند ؟ من هیچ ترسی ندارم چون چیزی برای مخفی کردن ندارم . به نظر می اید هر کجا که بحث حریم شخصی وسط کشیده می شود این حرف ها هم گفته می شود اما شما باید مواظبت کنید .

ادوارد اسنودن می گوید : ” بحث کردن درباره این که شما به اهمیتی به حریم شخصی نمی دهید چون چیزی برای مخفی کردن ندارید مانند این است که بگویید شما برای ازادی بیان اهمیتی قائل نیستید چون چیزی برای گفتن ندارید .”

بحث چیزی نداشتن برای اختفا نه تنها نشانه اعتماد به دولت فعلی است بلکه نشانه اعتماد به هر کسی است که این اطلاعات را دنبال می کند . چیزی که الان قانونی است ممکن است همیشه قانونی نباشد و دولت نظارت کاملی را بر شما اعمال می کند تا شما را در مسیر مورد نطر خود نگه دارد . شاید شما فکر کنید دولت ها کارهای غیر قانونی انجام نمی دهند اما تاریخ ثابت کرده است که انها بسیار بدتر از ان چیزی هستند که فکر می کنید . بدون شک انها به طور پیوسته چیزهای غیر قانونی در زمینه حقوق افراد ساخته اند .

وی پی ان 12

تاریخ سرشار از قتل و ستم می باشد و این فقط در مورد هولوکاست و دیگر موارد صحیح نمی باشد . امریکا نیز فصل های سیاه خود را دارد مانند نژادپرستی و ظلم های دیگر . چه خرابی وحشتناکی به راه خواهد افتاد اگر دولت های گذشته به اطلاعات و نظارت های وسیع الان دسترسی داشتند ؟
ما خوش شانس هستیم که حقوق بشر سریع تر از نظارت تکنولوژی مدرن رشد کرده است . البته این را هم باید بدانید که همه ما چیزهایی برای مخفی کردن داریم .

وی پی ان ها تنها برای افراد اهل تکنولوژی است

در گذشته راه اندازی یک وی پی ان بسیار طول می کشیده است . امروزه اما شما می توانید در عرض چند دقیقه یک وی پی ان را نصب کنید . دیگر نیازی به ایجاد ساختارهای شبکه ای نیست و نیز نیازی به دستکاری موبایل و کامپیوتر خود ندارید . شما می توانید با زدن انگشت خود روی یک دکمه به لوکیشن های وی پی ان متصل شوید بنابراین هیچ نیازی به مهارت های کامپیوتری ندارید . استفاده از ان مانند هر اپ دیگری راحت و مستقیم می باشد .

وی پی ان ها سرعت اینترنت را کاهش می دهند

از انجا که سرویس های انلاین در طول چندین سال اخیر به شدت رشد یافته اند درخواست تصاعدی برای پهنای باند بیشتر ایجاد شده است . به همین خاطر ISP ها ممکن است سرعت دانلود شما را روی سایت ها کاهش دهند تا از تراکم روی شبکه ها جلوگیری کنند . Comcast ، نت فلیکس را مجبور کرد تا خسارت بپردازد و محدود کردن کاربران خود را خاتمه دهد.

اگر ISP شما تصمیم به محدود کردن شما گرفت راه حلی بسیار اسان وجود دارد . یک وی پی ان کارهای انلاین شما را از ISP محدود می کند و بنابراین ISP نمی تواند سرعت شما را دستکاری کند .

وی پی ان های مجانی بسیار عالی می باشند

تهیه کردن یک سرویس وی پی ان برای هیچ هدفی محال است. اگر کمپانی از مشتری های خود درامد کسب نمی کند . وی پی ان های مجانی احتمال دارد برای کسب درامد خود اطلاعات شما را به نفر سوم یا شرکت سومی بفروشند . مراقب وی پی ان های رایگان باشید .

وی پی ان ها مرا از هر چیزی محافظت می کنند

این صحیح نیست . وی پی ان از حریم شخصی شما مانند دیگر چیزها محافظت می کند اما شما هم چنان در معرض خطر فیشینگ قرار دارید. بریا مخافظت در برابر فیشینگ و هک شدن مهم است که برای هر حساب خود از یک پسورد خاص و مجزا استفاده کنید . گاهی اوقات وی پی ان نمی تواند به شما کمک می کند مثلا زمانی که شما از یک ایمیل خراب استفاده می کنید . وی پی ان تنها باید بخشی از ابزار اینترنتی شما باشد و نه همه ان .

وی پی ان ضروری است اما نیاز شما را کامل برطرف نمی کند

وی پی ان در این جهان محتوایی لازم است اما شما به ابزارهای بیشتری نیاز دارید . اموزش و یادگیری بیشتر در زمینه اینترنت حیاتی می باشد .
جوانها بخش زیادی از زندگی خود را در وب اپلود می کنند . فیس بوک ، توییتر ، واتس اپ ، اسنپ چت ، گوگل و دیگر کمپانی ها از اطلاعات شما پول در می اورند و نیازی به اشاره نیست که بگویم دولت ها در پشت پرده جاسوسی شما را می کنند . قبل از انکه دکمه اشتراک را فشار دهید یا اخرین اپ چت را دانلود کنید به این فکر کنید و از خود بپرسید که ایا نیاز است که لوکیشن خود را نشان دهید یا عادات غذایی خود را بگویید و با ساندویچ خود به همه نشان دهید ؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *