چگونه مشکل قطع اینترنت هنگام اتصال VPN را رفع کنید

آیا VPN شما به محض وصل شدن، بلاک شده و اتصال اینترنت یا وای فای شما را قطع می کند؟ آیا VPN وصل شده است اما دسترسی به اینترنت در ویندوز ۱۰ وجود ندارد؟ اگر با این مسئله روبرو شده اید، این پست به حل مشکل شما کمک خواهد کرد. این یک وضعیت عجیب و غریب است. شما میخواهید از VPN برای حفظ حریم خصوصی و امنیت استفاده کنید. با این حال، اتصال قطع می شود و شما همچنان به شبکه معمولی متصل می شوید که امن نیست. شرم آور است چون سرویس های VPN برای سریعتر کردن کار ساخته شده اند نه کم کردن سرعت..

وقتی اتصال VPN برقرار می شود، اینترنت قطع میشود

۱) آخرین نسخه TAP adapter را نصب کنید:

تمام VPN ها از آداپتور TAP استفاده می کنند،که بیشتر از OpenVPN است. بنابراین فایل را دوباره بارگیری کنید و TAP adapter را نصب کنید.
اگر شما نمی دانید که TAP adapter چیست، بدانید که این ها آداپتورهای مجازی مانند آداپتورهای اترنت هستند. آنها کاملا مبتنی بر نرم افزار هستند و به هیچ سخت افزاری وابسته نیستند. آنها با پشتیبانی از کرنل پایین برای تونلینگ اترنت طراحی شده اند.

۲) رفع مشکلات مرتبط با نتوورک:

گاهی اوقات تنها مسئله نتوورک است. در این حالت، می توانید از یکی از عیب یاب های شبکه داخلی برای حل مسائل شبکه استفاده کنید.

۳) اجازه دهید کامپیوتر مشتری از درگاه ((gateway پیش فرض استفاده کند.

این مسئله می تواند هنگام اتصال VPN به عنوان درگاه پیش فرض در شبکه راه دور تنظیم شود. تنظیمات VPN تنظیمات درگاه پیش فرض (تنظیمات TCP / IP) را لغو می کند.

برای حل این مسئله، کامپیوترهای مشتری طوری پیکربندی کنید که:

• از تنظیمات درگاه پیش فرض در شبکه محلی برای ترافیک اینترنت استفاده کند.
• و مسیر استاتیک در شبکه راه دور برای ترافیک مبتنی بر VPN باشد.

۴( تغییر تنظیمات DNS

Windows DNS cache را فلاش کنید و ببینید که آیا این کار کمک می کند یا خیر. اگر نه، ممکن است لازم باشد تنظیمات DNS خود را تغییر دهید و ببینید آیا این کار کمک کننده است یا خیر. می توانید OpenDNS، Google Public DNS, Cloudflare DNS یا هر یک از گزینه هایتان را امتحان کنید. آنها اطمینان می دهند که همه چیز سریعتر حل می شود.

۵) تنظیمات نرم افزار VPN را بررسی کنید:

• بعضی از VPN ها دارای یک Killswitch داخلی هستند. هر زمان که در اتصال با سرور VPN مشکلی پیش می آید، هیچ استفاده از اینترنتی را نمی پذیرد. به همین دلیل اینترنت هنگام اتصال VPN قطع می شود.

• پروتکل را تغییر دهید . تمام VPN ها از پروتکل های زیادی پشتیبانی می کنند. برخی از پروتکل ها در چند کشور ممنوع هستند. به یک پروتکل دیگر بروید و ببینید آیا کار می کند؟

در نهایت، اگر هیچ کدام از روش های بالا کار ـمد نبودند ، آخرین راه حل این است که مجددا نرم افزار VPN را پاک و نصب کنید.پس از آن، سعی کنید از VPN با تنظیمات پیش فرض آن استفاده کنید.

به ما اطلاع دهید که آیا این راه حل ها به شما در حل این مشکلات کمک کرده است یا خیر. اگر با چنین مشکلی با یک VPN خاص روبرو هستید، با ما در اینجا در بخش نظرات، نام VPN و چگونگی حل مسئله را به اشتراک بگذارید.

فروش انواع وی پی ان و فیلتر شکن ارزان و قوی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *