VPN و فیلتر شکن رایگان

پس از توافق خدمات رایگانی که دارای نقص هستند، سؤال بزرگ این است که آیا آن‌ها اهداف شومی دارند؟ هیچ پاسخی برای این سوال نمی‌توان مشخص کرد چون هیچ‌کس از پشت پرده‌ی آن‌ها خبر ندارد. گاها این وی پی ان های رایگان برای برخی مناطق بسیار کارآمد و مفید عمل می‌کنند و به همین دلیل مورد تشویق عده‌ای قرار می‌گیرند.
VPN و فیلتر شکن رایگان
VPN و فیلتر شکن رایگان
به‌عنوان‌مثال در مکان‌هایی مانند امارات،ترکیه، مصر که در آن دولت‌ها بارها مسدود شدن وب‌سایت و خدمات اینترنتی مانند اسکایپ را تحمیل کردند، یک VPN رایگان می‌تواند راه سریع و آسان برای به دست آوردن دسترسی به محتوای مسدود شده باشد.
در نقاطی که آشفتگی سیاسی شدید وجود دارد و اخبار غیررسمی به‌سختی می‌آید، یک وی پی ان رایگان نیز می‌تواند مانند یک برکت باشد.

وی پی ان رایگان

ولی وجود هیچ چیزی بی‌دلیل نیست به خصوص اگر رایگان باشد. پس از تجربه‌هایی که در زمینه VPN و فیلتر شکن داشتیم به این نتیجه رسیدیم که سه دلیل رایگان بودن یک سرویس وی پی ان را توجیح کند.
  1. در کنار وی پی ان تبلیغات ارائه دهنده را خواهید دید.
  2. ارائه فیلتر شکن رایگان به منظور معرفی سرویس های خدمات دهنده.
  3. سو استفاده از اطلاعات کاربران

در مورد گزینه اول طبیعتاً فردی که حاظر به خرید VPN و فیلتر شکن نیست هیچ اعتراضی نباید داشته باشد، بالاخره ارائه دهنده مورد نظر نیز با توجه به هزینه‌هایی که برای سرور و پشتیبانی وی پی ان رایگان می‌کند، درآمدی داشته باشد و قابل قبول است.

وی پی ان رایگان
وی پی ان رایگان

برای گزینه دوم هم یک کار تقریبا بی‌خطر است که شما اشتراک‌های آزمایشی یک مجموعه را دریافت و استفاده نمایید. در این حال بدون شک این سرویس ها از کیفیت بالایی برخوردار خواهد بود. چرا که هر ارائه دهنده‌ای برای جذب مشتری، بهترین فیلتر شکن ها را به عنوان نسخه آزمایشی ارائه می‌دهد.

و اما گزینه سوم که خطرناک‌ترین و بد‌ترین کار یک مجموعه می‌تواند باشد و البته غیر قابل تشخیص است. به عنوان مثال ما یک سرویس وی پی ان را ارزیابی کرده بودیم که از سو استفاده ارائه دهنده‌ی آن با خبر بودیم. این مجموعه به نوعی اشتراک‌های رایگانش را پوشش داده بود و تبلیغات گذاشته بود که همه فکر می‌کردند این ارائه دهنده وی پی ان رایگان برای تبلیغات است که به آن‌ها سرویس ارائه می‌کند ولی از پشت پرده‌ی آن خبر نداشت.

فیلتر شکن رایگان
فیلتر شکن رایگان

تمام افرادی که شما را از دریافت فیلتر شکن رایگان باز می‌دارند ، برای این است که شما از این گزینه‌ی سوم در امان باشید وگرنه هیچ‌کس علاقه‌ای به پرداخت پول اضافی برای یک VPN را نخواهد داشت.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *